Od niedzieli 4 września korekta rozkładu jazdy pociągów 2021/22

Od dnia 4 września 2022 r. do 5 listopada 2022 r. będzie obowiązywać czwarta w rocznym rozkładzie jazdy 2021/22 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Dla mieszkańców Zduńskiej Woli i Sieradza nie nastąpią poważniejsze zmiany.

 PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Nadal trwają intensywne prace na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpłyną na ruch kilkudziesięciu pociągów jeżdżących do i ze stolicy. Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. Część pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Centralna oraz Wschodnia. 

Na stacji Pabianice nadal zatrzymywać się będzie objazdowy pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, który będzie kursować przez stację Łódź Widzew, Konin, Poznań Główny, Szczecin Główny. Odjazd pociągu z Pabianic planowany jest na godzinę 23:10, a do stacji docelowej pociąg dotrze o 7:50.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od wrześniowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. 16 par pociągów do Sieradza, 1 do Pabianic oraz 1 parze do Poznania Głównego. W dniach 22 – 28 października br. prace torowe pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Chojny spowodują zmiany w kursowaniu pociągów. Dodatkowo występować będą okresowe zamknięcia jednego z torów pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew i Łódź Chojny – Łódź Olechów Wschód. W związku z tym część pociągów pojedzie o zmienionych godzinach lub z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa lub Łódź Olechów.

Koleje Wielkopolskie

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy utrzymane zostanie piątkowo – niedzielne połączenie Kolei Wielkopolskich z Poznania Głównego do Łodzi Fabrycznej .

Polregio

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, , liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. siedmiu par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego. 

Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna.

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Łask

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u