Od niedzieli 6 listopada ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów 2021/22

W niedzielę 6 listopada 2022 roku wejdą w życie ostatnie zmiany w rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Będą one obowiązywać przez nieco ponad miesiąc, do czasu wejścia w życie nowego rozkładu na sezon 2022/23. Z uwagi na prace na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowa wybrane pociągi między stacją Łódź Kaliska, a Łódź Widzew zostaną skierowane objazdem przez stację Zgierz. Z kolei prace na stacji Warszawa Zachodnia spowodują, że część pociągów pojedzie przez stację Warszawa Gdańska.

 PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Trwające prace inwestycyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do, z i przez Warszawę. Wprowadzone zostaną zmiany w systemie sterowania ruchem kolejowym. Ze względu na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa ruchu pociągów wydłużony zostanie czas jazdy składów jadących z kierunku zachodniego, co tym samym ograniczy przepustowość linii. Od 25 października na stacji Warszawa Zachodnia dla pociągów PKP Intercity dostępny jest tylko jeden peron.

W związku z tym od 6 listopada przez stację Warszawa Gdańska kursować będą pociągi:

• IC 6121 Asnyk relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia;

• IC 61103 Dąbrowska relacji Wrocław Główny – Białystok;

• IC 1626 Łużyce relacji Warszawa Wschodnia – Zgorzelec;

Od 28 listopada do 10 grudnia przez stację Warszawa Gdańska będą jeździć także pociągi:

• IC 6521 Słowacki relacji Wrocław Główny – Ełk;

• IC 6123 Baczyński relacji Wrocław Główny – Warszawa Gdańska;

Od 6 listopada do 10 grudnia nieczynna będzie linia kolejowa nr 38 na odcinku Ełk – Prostki. Od 27 listopada ruch zostanie wstrzymany także na odcinku Drygały – Ełk (linia kolejowa nr 219). W związku z tym od 6 listopada do 10 grudnia kursować będą autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Ełk – Grajewo zastąpią one parę pociągów IC Słowacki relacji Wrocław – Ełk – Wrocław.

Na stacji Pabianice nadal zatrzymywać się będzie objazdowy pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, który będzie kursować przez stację Łódź Widzew, Konin, Poznań Główny, Szczecin Główny. Odjazd pociągu z Pabianic planowany jest na godzinę 23:23, a do stacji docelowej pociąg dotrze zależnie od terminu kursowania o 7:18 bądź 7:49.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od listopadowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. 16 par pociągów do Sieradza, 1 do Pabianic oraz 1 parze do Poznania Głównego.  Z powodu remontu sieci trakcyjnej na stacji Łódź Chojny oraz czasowym wyłączeniu z ruchu toru na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Kaliska Towarowa wybrane pociągi jadące do i z Sieradza kursować będą w następujących wariantach:

•do i ze stacji Łódź Kaliska,

•do i ze stacji Zgierz, 

•do Łodzi Widzewa przez Zgierz, Łódź Stoki.

Koleje Wielkopolskie

Od listopadowej korekty rozkładu jazdy utrzymane zostanie piątkowo – niedzielne połączenie Kolei Wielkopolskich z Poznania Głównego do Łodzi Fabrycznej .

Polregio

Od listopadowej korekty rozkładu jazdy, , liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. siedmiu par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna.

W związku z pracami na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego cztery pociągi interREGIO Poznań / Ostrów Wlkp - Warszawa (tj R/IR 71116, R/IR 71502 Lutynia, R/IR 71204 Prosna oraz R/IR 17219 Lutynia) kursować będą miedzy stacjami Łódź Kaliska - Łódź Widzew przez stację Zgierz.

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Łask

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u