Nowe połączenia do Poznania

Wraz z wejściem w grudniu nowego rozkładu jazdy pociągów nastąpią korzystne zmiany w ofercie przewozowej na trasie Łódź – Zduńska Wola - Poznań . 

 Koleje Wielkopolskie

Największa zmiana dotyczyć będzie pociągu Kolei Wielkopolskich. Od dwóch lat przewoźnik uruchamiał piątkowo – niedzielne połączenie z myślą o studentach łódzkich i poznańskich uczelni. Od grudnia to się zmieni. Połączenie realizowane przez wielkopolskiego przewoźnika będzie kursować codziennie. To nie jedyna zmiana. Pociąg nie będzie kursować ze stacji Łódź Fabryczna, a z Łodzi Kaliskiej. Zmienią się także godziny kursowania. Z Łodzi Kaliskiej planowany jest odjazd na godzinę 6:55, ze Zduńskiej Woli o 7:26, by do Poznania Głównego dotrzeć o 9:57. Połączenie powrotne odjedzie z Poznania Głównego o 20:02, by do Zduńskiej Woli dotrzeć o 22:33, a do Łodzi Kaliskiej o 23:06.

Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj. zatrzyma się na stacjach: Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask Sieradz, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Starołęka, Poznań Dębina

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Uruchamiane od roku piątkowo – niedzielne połączenie do Poznania, wraz z wejściem w grudniu nowego rozkładu jazdy będzie realizowane dodatkowo także i w sobotę. Pociąg w piatki i niedzielę wyjedzie ze stacji Łódź Fabryczna o 12:27, ze stacji Łódź Kaliska odjazd planowany jest na 13:06, a ze Zduńskiej Woli o 13:35, by do Poznania Głównego dotrzeć o 16:15. Cztery godziny wcześniej pociąg będzie kursować w soboty, gdzie z Łodzi Fabrycznej zaplanowano odjazd o 8:31, z Łodzi Kaliskiej o 9:10, ze Zduńskiej Woli o 9:39, by do Poznania Głównego dojechać o 12:02. Powrót został zaplanowany na godzinę 16:41 z Poznania Głównego, by do Zduńskiej Woli przyjechać o 19:05, Łodzi Kaliskiej o 19:36, a Łodzi Fabrycznej o 20:15.

Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj zatrzyma się na stacjach: Łódź Niciarniana, Łódź Widzew, Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny, Łódź Pabianicka, Łódź Kaliska, Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask, Zduńska Wola, Sieradz, Błaszki, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.

POLREGIO

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio na trasie Łódź – Poznań. Utrzymane zostanie także kursowanie pociągów interRegio z Poznania do Warszawy przez Zduńską Wolę.

PKP Intercity

Nasz narodowy przewoźnik planuje uruchomić nowy pociąg IC na trasie Łódź – Poznań. Do kursujących IC Włókniarz (Łódź - Szczecin) oraz IC Cegielski (Kraków - Poznań) od września 2023r ma dołączyć także IC Wieniawski relacji Lublin – Poznań. Odjazd ze stacji Lublin zaplanowano na godzinę 7:01, ze Zduńskiej Woli 11:20, by do stacji Poznań Główny dotrzeć o 14:21. W drogę powrotną pociąg ma wyruszyć ze stacji Poznań Główny o 14:12, by do Zduńskiej Woli dojechać o 16:25, a do stacji Lublin o 20:43. Pociąg pomiędzy Lublinem a Łodzią ma kursować przez Radom, Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u