Od niedzieli 12 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2022/23

W niedzielę  11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów 2022/2023. Koleje Wielkopolskie uruchomią codzienne połączenie do Poznania. Łódzka Kolej Aglomeracyjna ograniczy  liczbę kursujących pociągów na linii do Sieradza, a w okresie od 11 do 20 grudnia za 5 pociągów ŁKA na odcinku Zduńska Wola – Sieradz będzie kursować komunikacja zastępcza. Ukończona zostanie także przebudowa stacji Łódź Kaliska.

Między Zduńską Wolą a Sieradzem zaplanowano roboty związane z wymianą szyn i podkładów oraz regulacją toru na długości ok. 2,7 km. Przeprowadzone zostaną też prace na przejazdach kolejowo-drogowych, które obejmą naprawę nawierzchni na dwóch skrzyżowaniach dróg z torami w Sieradzu. Na czas najintensywniejszych prac w okresie 11-20 grudnia pociągi między Sieradzem a Zduńską Wolą będą jeździły po jednym torze. Za 5 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyjadą autobusy. 

Łatwiejsze przesiadki na stacji Łódź Kaliska

Podróżni od niedzieli 11 grudnia na stacji Łódź Kaliska zyskają lepszą ofertę podróży. Na Kaliskiej zatrzyma się blisko 180 pociągów. Dzięki wykorzystaniu wiaduktu wschodniego, nowym torom i urządzeniom przez stację pojedzie ponad 30 więcej składów. Od nowego rocznego rozkładu jazdy (11 grudnia) na Łodzi Kaliskiej wsiądziemy m.in. do pociągów PKP Intercity „Kociewie”, „Witkacy”, „Barbakan”, „Hutnik”, „Chemik”, „Doker”, „Flisak”. Przez Łódź Kaliską będą kursowały wszystkie pociągi regionalne i aglomeracyjne z kierunku Zduńskiej Woli i Sieradza.

PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana w regionie przez PKP Intercity nie ulegnie zmianie. Ze względu na prace na odcinku Poznań - Szczecin, skrócona zostanie trasa pociągu TLK Włókniarz, którym dojedziemy tylko do stacji Poznań Główny. Z powodu prac na Warszawskim Węźle Kolejowym IC 6120 Asnyk kursować będzie do stacji Warszawa Gdańska, natomiast IC 6126 Łużyce, IC 6122 Baczyński oraz IC 1627 Łużyce przez stację Warszawa Gdańska do Warszawy Wschodniej.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> TLK Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa Gdańska

-> IC Baczyński relacji Lublin Główny – Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin Główny – Wrocław Główny – Lublin Główny

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny.

Na stacji Pabianice nadal zatrzymywać się będzie objazdowy pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, który będzie kursować przez stację Łódź Widzew, Konin, Poznań Główny, Szczecin Główny. Odjazd pociągu z Pabianic planowany jest na godzinę 23:21, a do stacji docelowej pociąg dotrze zależnie od terminu kursowania o 7:33.

W okresie wakacyjnym przez stację Zduńska Wola Karsznice ponownie pojedzie międzynarodowy pociąg TLK Wydmy.  Kursowanie pociągu z czeskiego Bohumina do stacji Łeba oraz Hel.

Planowo od września przyszłego roku na tory wyjedzie nowy pociąg IC na trasie Łódź – Poznań. Do kursujących IC Włókniarz (Łódź – Poznań) oraz IC Cegielski (Kraków - Poznań) ma dołączyć także IC Wieniawski relacji Lublin – Poznań. Odjazd ze stacji Lublin zaplanowano na godzinę 7:01, ze Zduńskiej Woli 11:20, by do stacji Poznań Główny dotrzeć o 14:21. W drogę powrotną pociąg ma wyruszyć ze stacji Poznań Główny o 14:12, by do Zduńskiej Woli dojechać o 16:25, a do stacji Lublin o 20:43. Pociąg pomiędzy Lublinem a Łodzią ma kursować przez Radom, Tomaszów Mazowiecki.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Nowy rozkład jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przyniesie niestety ograniczenie oferty przewozowej. Obecnie w rozkładzie 2021/22 kursują w dzień roboczy 32 pociągi na trasie Sieradz – Łódź, od niedzieli zaplanowanych zostało 29 pociągów, a od stycznia 31 (od 9 stycznia zostanie wydłużona do Zduńskiej Woli jedna para pociągu ŁKA z Łodzi). Ograniczenia dotyczą także weekendów, kiedy to ŁKA na trasę do Sieradza wyśle 16 pociągów.

W okresie od 11 do 20 grudnia pociągi między Sieradzem a Zduńską Wolą będą jeździły po jednym torze. Za 5 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na odcinku Zduńska Wola – Sieradz wyjadą autobusy. Zastępcza Komunikcja autobusowa zatrzyma się:

- Sieradz - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa 

- Sieradz Warta - ul. Sienkiewicza (rondo), 

- Sieradz Męka - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), 

-  Męcka Wola - Stawiszcze, 

-  Zduńska Wola - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny

Uruchamiane od roku piątkowo – niedzielne połączenie do Poznania, wraz z wejściem w grudniu nowego rozkładu jazdy będzie realizowane dodatkowo także i w sobotę. Pociąg w piatki (tylko 16,23,30.XII oraz 13.I)  i niedzielę wyjedzie ze stacji Łódź Fabryczna o 12:27, ze stacji Łódź Kaliska odjazd planowany jest na 13:06, a ze Zduńskiej Woli o 13:35, by do Poznania Głównego dotrzeć o 16:15. Cztery godziny wcześniej pociąg będzie kursować w soboty, gdzie z Łodzi Fabrycznej zaplanowano odjazd o 8:31, z Łodzi Kaliskiej o 9:10, ze Zduńskiej Woli o 9:39, by do Poznania Głównego dojechać o 12:02. Powrót został zaplanowany na godzinę 16:41 z Poznania Głównego, by do Zduńskiej Woli przyjechać o 19:05, Łodzi Kaliskiej o 19:36, a Łodzi Fabrycznej o 20:15.

Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj zatrzyma się na stacjach: Łódź Niciarniana, Łódź Widzew, Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny, Łódź Pabianicka, Łódź Kaliska, Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask, Zduńska Wola, Sieradz, Błaszki, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.

Koleje Wielkopolskie

Największa zmiana dotyczyć będzie pociągu Kolei Wielkopolskich. Od dwóch lat przewoźnik uruchamiał piątkowo – niedzielne połączenie z myślą o studentach łódzkich i poznańskich uczelni. Od grudnia to się zmieni. Połączenie realizowane przez wielkopolskiego przewoźnika będzie kursować codziennie. To nie jedyna zmiana. Pociąg nie będzie kursować ze stacji Łódź Fabryczna, a z Łodzi Kaliskiej. Zmienią się także godziny kursowania. Z Łodzi Kaliskiej planowany jest odjazd na godzinę 6:55, ze Zduńskiej Woli o 7:26, by do Poznania Głównego dotrzeć o 9:57. Połączenie powrotne odjedzie z Poznania Głównego o 20:02, by do Zduńskiej Woli dotrzeć o 22:33, a do Łodzi Kaliskiej o 23:06.

Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj. zatrzyma się na stacjach: Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask Sieradz, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Starołęka, Poznań Dębina

POLREGIO

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio na trasie Łódź – Poznań. Nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. 

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Łask

 

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u