Jesteś tutaj: Start Polskie Linie Kolejowe Od niedzieli 1 września korekta rozkładu jazdy pociągów 2023/24
Od dnia 1 września 2023 r. do 9 listopada 2024 r. będzie obowiązywać czwarta w rocznym rozkładzie jazdy 2023/24 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Z powodu budowy przystanku Izabelów za wybrane pociągi ŁKA kursować będzie komunikacja zastępcza.
PKP Intercity
Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 9 par pociągów PKP Intercity:
-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna
-> IC Koziołek relacji Lublin Główny – Poznań Główny – Lublin Główny
-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny
-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa Wschodnia
-> IC Baczyński relacji Lublin Główny – Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia,
-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk
-> IC Konopnicka Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia (w niedzielę pociąg wydłużony do stacji Olsztyn Główny)
-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia
-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny.
Przywrócona została przepustowość stacji Warszawa Centralna oraz linii średnicowej w aglomeracji warszawskiej (Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia). Oznacza to, że wszystkie pociągi dalekobieżne zatrzymają się w centrum Warszawy na stacjach Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Wschodnia.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Od niedzieli zaplanowanych zostało uruchomienie 33 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w dni robocze z Łodzi do Sieradza. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi także dodatkową, czwartą parę połączeń z Łodzi do Pabianic.
W związku z budową przystanku Izabelów na odcinku Zduńska Wola – Sieradz ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Za aż 16 pociągów ŁKA (Pociągi 11401, 11403, 11407, 11409, 11415, 11417, 11421, 11423, 19112, 11448, 19210, 11454, 11458, 11460, 11466, 11468) zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa.
Zastępcza Komunikacja autobusowa zatrzyma się:
- Sieradz - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa
- Sieradz Warta - ul. Sienkiewicza (rondo),
- Sieradz Męka - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki),
- Męcka Wola - Stawiszcze,
- Zduńska Wola - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny
Na stacji Łask podróżni mają możliwość przesiadki na skomunikowane z pociągami ŁKA autobusy KKA, ŁA-1 kursujące przez Czestków, Buczek do Zelowa oraz Szczercowa. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Sieradza. Do końca września br., wszystkie połączenia KKA są bezpłatne.
Koleje Wielkopolskie i Polregio
Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów do Poznania. W przypadku Polregio nadal kursować będzie siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego. Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Wschodniej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. Pociągi zamiast na stacji Warszawa Główna, pojadą przez stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna do stacji Warszawa Wschodnia.
ROZKŁADY JAZDY