Od niedzieli 14 czerwca wakacyjna korekta rozkładu jazdy

Od dnia 14 czerwca 2020 r. do 29 sierpnia 2020 r. będzie obowiązywać druga w rocznym rozkładzie jazdy 2019/20 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej mieszkańcy regionu muszą uzbroić się w cierpliwość. Przez Zduńską Wolę Karsznice w okresie wakacyjnym uruchomiony zostanie pociąg TLK Bursztyn z Przemyśla do Kołobrzegu.

 Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń w przemieszczaniu się w związku z pandemią koronawirusa, a także w odpowiedzi na nieustanie zwiększające się zapotrzebowanie na podróżowanie do rozkładu powrócą zawieszone pociągi PKP Intercity oraz Polregio. Liczbę pociągów zwiększy także Łódzka Kolej Aglomeracyjna

PKP Intercity

Oferta narodowego przewoźnika przez Nasz region zostanie przywrócona do poziomu sprzed zawieszeń związanych z pandemią koronawirusa. Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 6 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia. W okresie wakacyjnym pociągi IC Karkonosze i Orzeszkowa zostaną wydłużone do stacji Szklarska Poręba Górna. Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Wawel z Zielonej Góry do Krakowa, a także pociągu IC Włókniarz z Łodzi do Szczecina. Z uwagi na prace modernizacyjne na linii 14, wszystkie pociągi IC pojadą przez stację Łódź Kaliska (ze zmianą kierunku jazdy). 

W okresie wakacyjnym (od 27.czerwca do 31 sierpnia) na trasie przez Zduńską Wolę Karsznice pojawi się pociąg TLK Bursztyn relacji Przemyśl Główny – Kołobrzeg zapewniający mieszkańcom regionu bezpośredni dojazd  m.in. do Rzeszowa, Krakowa czy Bydgoszczy. Pociąg ten wyjedzie ze stacji Przemyśl Główny o godzinie 18:25, by do Zduńskiej Woli Karsznic dotrzeć o 1:37, do stacji Kołobrzeg dojedzie o godzinie 8:23. W kierunku przeciwnym pociąg z Kołobrzegu wyjedzie o 21:08, do Karsznic dojedziemy o 4:01, natomiast do Przemysla o 12:20.

Podróże z rezerwacją miejsc

Od 1 czerwca możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też PKP Intercity wprowadziło od 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Bilety jednorazowe są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Z kolei od osób podróżujących z biletem okresowym także wymagane jest posiadanie rezerwacji miejsca na konkretne połączenie. Rezerwacja miejsca do biletów okresowych kosztuje złotówkę można ją nabyć w kasach biletowych, a także poprzez stronę internetową intercity.pl. 

 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Kontynuacja prac modernizacyjnych na linii sieradzkiej powoduje utrzymanie zastępczej komunikacji autobusowej za poszczególne pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Łask – Łódź Kaliska. Pomimo tych utrudnień liczba pociągów kursujących w całej relacji do i z Sieradza pozostaje na poziomie 10.  Od 14 czerwca na linii sieradzkiej pasażerowie będą mieli do dyspozycji 22 połączeń. 

Przewozy Regionalne

Od niedzieli 14 czerwca wszystkie pociągi będą kursowały zgodnie rozkładem (bez ograniczeń związanych z epidemią). W korekcie rozkładu od 14 czerwca utrzymana zostaje komunikacja zastępcza za pociąg 16333/2 na odcinku Łódź Kaliska - Łask oraz poc. 61523/2 / 61201/0 na odcinku Łask - Łódź Kaliska.

Rozkłady Jazdy:

Zduńska Wola

Zduńska Wola Karsznice

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u