Trwa budowa pawilonu wystawienniczego w Skansenie Lokomotyw. [Foto]

Nowy pawilon wystawienniczy stawiany jest właśnie w Skansenie Lokomotyw w Karsznicach. Powstaje dzięki tegorocznemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Nowy pawilon wystawienniczy w Skansenie Lokomotyw w Karsznicach stawiany jest po prawej stronie wjazdu do skansenu. Pawilon edukacyjno-wystawienniczy kosztuje 390 tys. zł. Jest efektem głosowania zduńskowolan, który wybrali te inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Pawilon nie tylko zostanie wybudowany ale także wyposażony m.in,. w sprzęt do działalności wystawienniczej i edukacyjne, czyli krzesła, tablicę interaktywną sprzęt nagłośnieniowy, laptop, meble, oświetlenie. Ma się w nim znaleźć makieta kolejowa składająca się z plastycznej mapy Osiedla Karsznice, torowisk i ruchomych pojazdów trakcyjnych.

Dzięki budowie pawilonu powiększy się metraż przeznaczony do działalności edukacyjno-wystawienniczej tej kolejowej filii zduńskowolskiego muzeum.

- Bardzo się cieszymy, ze zduńskowolanie uznali, iż jest to potrzebna inwestycja w naszym mieście i w Skansenie Lokomotyw. Zależy nam, żeby to miejsce stawało się coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i turystów bo historia kolejnictwa związanego z nim osiedla Karsznice są ważne dla Zduńskiej Woli - podkreśla Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, którego częścią jest karsznicki skansen.

O budowie pawilonu edukacyjno-wystawienniczego w Skansenie Lokomotyw w Karsznicach zdecydowali zduńskowolanie, którzy właśnie tę inwestycję wybrali spośród ponad 20 zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Właśnie pawilon, na budowę którego zagłosowało 421 mieszkańców okazał się inwestycją, która zdobyła najwięcej głosów. 

Źródło: Zduńska Wola Nasze Miasto

Zdjęcia:

Foto: Tomasz Polkowski - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Foto: Tomasz Polkowski - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Tomasz Polkowski - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

 

Foto: Tomasz Polkowski - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u