Coraz bliżej do podpisania umowy na modernizację dworca w Zduńskiej Woli

Wiele wskazuje na to, że za piątym razem uda się wyłonić wykonawcę modernizacji dworca w Zduńskiej Woli wraz z budową kolejowo – autobusowego węzła przesiadkowego. PKP Polskie Linie Kolejowe w dniu 10.11.2020 na wykonawcę zadania wybrała firmę Zakład Robót BUDOMAX Arkadiusz Baś z Grabowca koło Sieradza. Podpisanie umowy będzie mogło nastąpić po rozpatrzeniu odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą w części pierwszej zamówienia.

 PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały najkorzystniejsze oferty w przetargu Zaprojektowanie i wykonanie robót dla projektu „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” dla części 1 firmę SARINŻ, natomiast dla części 2 firmę Zakład Robót BUDOMAX Arkadiusz Baś z Grabowca koło Sieradza.

Przypomnijmy, że  Po trzech nieudanych próbach rozstrzygnięcia przetargu, w lutym 2020 roku zarządca infrastruktury zdecydował się podzielić zamówienie na dwie części. Tym samym do pierwszej części należą prace związane z modernizacją stacji w Głownie i Strykowie oraz budową przystanku Pabianice Północ (przy ulicy Lutomierskiej), natomiast do drugiej części zamówienia należy przebudowa dworca w Zduńskiej Woli. 

W przetargu na zaprojektowanie i budowę zintegrowanych węzłów multimodalnych na terenie województwa, w tym m.in. w Zduńskiej Woli wpłynęło odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty w części pierwszej zamówienia. Podpisanie umowy będzie mogło nastąpić po rozpatrzeniu odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą. Planujemy, że nastąpi to w I kwartale 2021 r. Wybrany wykonawca będzie miał 33 miesiące na realizację zadania. W pierwszym etapie przygotuje dokumentację projektową, a następnie wykona roboty budowlane. – mówi Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Niestety nie można podpisać umowy na modernizację dworca, bez rozstrzygnięcia części pierwszej zamówienia. Związane jest to z ubieganiem się PKP PLK o dofinansowanie. Projekt „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” ubiega się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Aby otrzymać środki unijne zarządca infrastruktury jest zobowiązany wyłonić wykonawców dla obydwu części projektu.

Realizacja inwestycji wspólnie z samorządem Zduńskiej Woli umożliwi wygodne przesiadki między koleją a innymi środkami komunikacji oraz zapewni wspólne funkcjonowanie różnych rodzajów transportu w obrębie stacji kolejowej w Zduńskiej Woli.

Planowany zakres prac w Zduńskiej Woli obejmuje budynek dworca oraz plac przed dworcem. Wygodniejsze podróże zapewni nowy układ kas biletowych oraz połączenie poczekalni z częścią komercyjną. Przed dworcem powstaną stanowiska dla autobusów, miejsca parkingowe dla samochodów, stojaki dla rowerów, a także nowe jezdnie i chodniki. Z placu przed dworcem na zmodernizowany peron nr 1 będzie można dostać się bezstopniowym, zadaszonym dojściem.

 

 

 

Komentarze   

0 #1 jaro 2020-12-09 17:47
2-części?-no to zaczynamy-port multi w Karsznicach,sprzedany
-dworzec w Zduńskiej Woli sprzedany.
Dziękujemy za zaangażowanie p.wojewodo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u