Od niedzieli 8 listopada ostatnia korekta rozkładu jazdy 2019/20

Od dnia 8 listopada 2020 r. do 12 grudnia 2020 r. będzie obowiązywać ostatnia w rocznym rozkładzie jazdy 2019/20 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej mieszkańcy regionu muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu pandemii koronawirusa PKP Intercity zawiesi kursowanie pociągu IC Włókniarz przez Nasz region.

  Duży wpływ na rozkład na linii sieradzkiej będzie miała postępująca modernizacja. Obecnie prace koncentrują się na stacji Pabianice oraz na odcinkach Retkinia - Lublinek oraz Pabianice - Dobroń.

PKP Intercity

Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 6 par pociągów pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia. Z powodu pandemii koronawirusa postanowiono skrócić relację pociągu IC Wawel, który po zmianie rozkładu pojedzie z Poznania do Krakowa, niestety zostanie zawieszony pociąg IC Włókniarz na odcinku Łódź – Poznań.

Na stacji Pabianice utrzymany zostanie postój handlowy dla pociągu IC Barbakan relacji Kraków Główny - Szczecin Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, Poznań Główny.

Z powodu remontu linii 14 pociąg IC Orzeszkowa w kierunku Warszawy, pojedzie trasą objazdową przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski. IC Orzeszkowa w kierunku Wrocławia (relacji Białystok – Jelenia Góra/ Szklarska Poręba) pojedzie bez zmian przez Zduńską Wolę. W ramach rekompensaty za Orzeszkową w kierunku Warszawy, PKP Intercity zdecydowało się uruchomić pociąg TLK Krasiński relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia w piątki, niedzielę.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej, w związku z tym za wybrane pociągi pojadą autobusy zastępcze. 

Utrzymana zostanie liczba 10 pociągów kursujących w całej relacji do i z Sieradza.

Ze względu na remont stacji Łódź Kaliska kursowanie wszystkich pociągów zostanie wydłużone do i ze stacji Łódź Widzew (jedno połączenie rozpocznie jazdę na stacji Łódź Fabryczna). Składy pojadą przez Łódź Olechów, co zapewni bezpośredni dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu stacji Łódź Olechów Wiadukt i Zachód. 

Uruchomione zostaną dwa kursy autobusów typu „SPRINTER” z Łasku do Łodzi Kaliskiej. Autobusy odjadą z Łasku jako pierwsze po przyjeździe pociągu z Sieradza.

Polregio

Liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/ Poznań/ Wrocław zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy.  Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK na części trasy dla dwóch pociągów relacji Jelcz Laskowice - Łódź Kaliska - Wrocław Gł. wprowadzona będzie Komunikacja Zastępcza:

Dla pociągu 16533 relacji Łódź Kaliska – Wrocław Główny: 

zastępcza komunikacja autobusowa z Łodzi Kaliskiej do Łasku,

Dla pociągu 61522 relacji Jelcz Laskowice – Łódź Kaliska (w sobotę i niedzielę z Wrocławia)

zastępcza komunikacja autobusowa z Łasku do Łodzi Kaliskiej

Rozkłady Jazdy:

Zduńska Wola

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u