Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów 2020/21

W niedzielę 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów 2020/2021. Od 18 lutego nie będzie konieczności uruchamiania komunikacji zastępczej, tym samym na trasę z Łodzi do Sieradza powróci 31 połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. ŁKA wydłuży kursowanie dwóch par połączeń do Ostrowa Wielkopolskiego, zastępując pociągi REGIO do Wrocławia, Koleje Wielkopolskie uruchomią nowy piątkowo-niedzielny pociąg w relacji Poznań Główny – Łódź Fabryczna – Poznań Główny. PKP Intercity zaproponuje nowe połączenie do Zielonej Góry, przez Wrocław.

 PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana w regionie przez PKP Intercity nie ulegnie zmianie. Niestety nie dojedziemy już do Lublina, a także w porze dziennej bezpośrednim pociągiem do Jeleniej Góry. Nowością będzie pociąg TLK Konopnicka kursujący do Zielonej Góry. dwiema trasami. We Wrocławiu skład będzie rozłączany po czym pierwsza grupa wagonów uda się do Zielonej Góry trasą przez Brzeg Dolny, Głogów, druga grupa wagonów natomiast do Zielonej Góry uda się przez Legnicę, Żagań, Żary. Niestety Konopnicką pojedziemy tylko w kierunku Zielonej Góry, w drodze powrotnej z powodu zamknięć na linii 14 pociąg pojedzie przez Częstochowę. Tym samym w zastępstwie w kierunku Warszawy pojedzie IC Nałkowska.

Nadal w siatce połączeń będzie nocny pociąg IC Karkonosze, który będzie kursował w relacji Białystok – Jelenia Góra, a w okresie od 24.XII do 28.II aż do Szklarskiej Poręby.. Pociąg ten w kierunku Wrocławia odjedzie ze Zduńskiej Woli o 1:57, z Sieradz o 2:08. W kierunku stolicy skład odjedzie z Sieradza o 2:23, a ze Zduńskiej Woli o 2:34.

Oprócz pociągu Karkonosze na trasie z Warszawy do Wrocławia pojadą także pociągi:

-> IC Asnyk relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa

-> IC Baczyński relacji Warszawa – Wrocław - Warszawa,

 -> TLK Konopnicka Warszawa – Zielona Góra przez Wrocław.

-> IC Nałkowska Zgorzelec- Warszawa

-> IC Dąbrowska Wrocław – Białystok – Wrocław

Warto również wspomnieć iż dotychczas kursujący pociąg IC Wawel kursujący w relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Kraków Główny  zmieni nazwę na IC Cegielski. Zawieszony w ostatnim czasie z powodu pandemii IC Włókniarz ma powrócić do rozkładu od 11.I Pociąg ten w kierunku Szczecina odjedzie ze Zduńskiej Woli o 5:01, z Sieradza o 5:12, by do Poznania dojechać o godzinie 7:11, natomiast do Szczecina o 11:24. W kierunku powrotnym pociąg wyjedzie ze stacji Szczecin Główny o 17:20, z Poznania Głównego 21:09 i dotrze do Sieradza o 23:10, natomiast do Zduńskiej Woli o 23:25. 

Na stacji Pabianice utrzymany zostanie postój handlowy dla pociągu IC Barbakan relacji Kraków Główny - Szczecin Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, Poznań Główny.

Nowością będzie wprowadzenie postoi dla wszystkich połączeń PKP Intercity oprócz pociągów IC Karkonosze oraz IC Barbakan na stacji Łask.

Wiele wskazuje też na to, że w okresie wakacyjnym przez stację Zduńska Wola Karsznice pojedzie międzynarodowy pociąg TLK Wydmy.  Kursowanie pociągu z czeskiego Bohumina do stacji Łeba oraz Hel jest planowane w rocznym rozkładzie jazdy 2020/21 w okresie 26.VI -31.VIII.

Koleje Wielkopolskie

Nowością wchodzącego w życie rozkładu 2020/21 będzie uruchomienie nowego połączenia w relacji Poznań Główny – Łódź Fabryczna – Poznań Główny przez Koleje Wielkopolskie. Spółka uruchomi jedną parę połączeń, kursującą w piątek i niedzielę. Pociąg ten zatrzyma się kolejno na stacjach: Poznań Dębina, Poznań Starołęka, Środa Wielkopolska, Jarocin, Pleszew, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Kalisz, Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Kolumna, Pabianice, Łódź Widzew.

W przypadku podróży z Poznania do Zduńskiej Woli cena biletu wynosi 33zł, uczniowie zapłacą 20,79zł, a studenci 16,17zł. Jeśli podróż planujemy z rodziną lub znajomymi, warto skorzystać z oferty Ty i Raz Dwa, Trzy. Wtedy każdy kolejny bilet kupimy o 30% taniej! Co ważne dla podróżnych, w pociągach Kolei Wielkopolskich będą honorowane bilety jednorazowe i okresowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Polregio.

Na trasie do Łodzi pojawią się nasze elektryczne zespoły trakcyjne - w zależności od ich dostępności będą to pojazdy typu EN76 lub zmodernizowane pojazdy typu EN57. 

Więcej informacji o nowym połączeniu Kolei Wielkopolskich w artykule na Naszej stronie – kliknij.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

W wyniku kontynuowania prac modernizacyjnych na linii sieradzkiej za wybrane pociągi pojadą autobusy zastępcze, które kursować będą do 3 lutego na odcinku Łódź – Łask, natomiast w okresie od 4 do 17 lutego 2021 r na odcinku Sieradz - Łask. Od 18 lutego 2021 r. trasę obsługiwać będzie 31 pociągów kursujących w pełnej relacji. 

Ze względu na remont stacji Łódź Kaliska, część pociągów ominie tą stację, a kursowanie wszystkich pociągów zostanie wydłużone do i ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew. Składy pojadą przez Łódź Olechów, co zapewni bezpośredni dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu stacji Łódź Olechów Wiadukt i Zachód.  

Nowością w siatce połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą dwie pary pociągów z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego, które będą skomunikowane z połączeniami do Wrocławia i Poznania.

Polregio

W nowym rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 13 grudnia liczba połączeń na trasie Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy tj. czterech par pociągów do Poznania i jednej do Ostrowa Wielkopolskiego.  

Natomiast dotychczasowe połączenia w relacji Wrocław Główny - Łódź Kaliska - Wrocław Główny zostaną skrócone do relacji Wrocław Główny - Ostrów Wielkopolski - Wrocław Główny. Na odcinku Łódź – Ostrów Wielkopolski, połączenia te uruchomi Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

 

 

 

 

Komentarze   

0 #1 Tomeo 2020-12-14 08:40
Ogólnie przeciętny rozkład, niby liczba połączeń IC zachowana, a jednak miejsca docelowe bez szału...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

stat4u