Umowa na terminal intermodalny w Karsznicach podpisana

W Karsznicach podpisano dzisiaj umowę dotyczącą budowy terminala intermodalnego. W spotkaniu udział wziął m.in. wicepremier Piotr Gliński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz przedstawiciele spółek PKP Cargo i PKP S.A. 

 Jak mówił dzisiaj w Karsznicach wicepremier Piotr Gliński, na tę inwestycję Karsznice czekały ponad 30 lat.

- Myślę, że również Polska czekała na takie decyzje 30 lat, bo to jest przykład tego, jak trzeba odważnie rozwijać polską gospodarkę i infrastrukturę transportową, bez której gospodarka nie mogłaby funkcjonować(...). Cieszę się jako poseł z okręgu łódzkiego, że to jest inwestycja związana z naszym regionem. Tu jest osiedle kolejarskie, tu żyją ludzie, którzy są gotowi do pracy i czekają na tego typu decyzje, tym bardziej jest to miło dzisiaj ogłaszać, wspierać i być obecnym - mówił w Karsznicach wicepremier Piotr Gliński

Podpisana umowa między PKP Cargo a PKP S.A. to kolejny krok w kierunku stworzenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego i otwarcia w Zduńskiej Woli - Karsznicach terenów inwestycyjnych:

- To osiedle kolejowe stało się rzeczywiście trudnością dla ludzi mieszkających tutaj. W tej chwili będzie znakomitą płaszczyzną tego, że rzeczywiście tu powstanie miejsce, które spoi ten teren, które będzie dawało energię - mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Jak mówi Andrzej Olszewski członek zarządu PKP S.A. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy za 3 lata:

- Będziemy budowali terminal przeładunkowy, kontenerowy, intermodalny. Mamy tutaj w Karsznicach skrzyżowanie dwóch dróg kolejowych: północ – południe, wschód – zachód, plus bardzo dobra infrastruktura drogowa blisko drogi S8 i ok. 40 km do węzła autostrady A1 i A2. Będą tutaj przeładowywane kontenery przewożące różnego typu ładunki czy to na tzw. "Jedwabnym szlaku" czy z naszych portów – tłumaczy Andrzej Olszewski. Rada nadzorcza PKP Cargo zgodziła się na zainwestowanie przez grupę 25 mln zł w budowę wspomnianego terminala intermodalnego. Spółka będzie również pozyskiwała środki z funduszy unijnych. Wstępna data oddania inwestycji do użytku 2022 rok. 

źródło: Nasze FM

 

 

 

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u