Dłużej do Wrocławia, inaczej do Warszawy

Już 1 września wchodzi w życie kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Dla mieszkańców regionu przyniesie ona istotne zmiany w funkcjonowaniu połączeń kolejowych, szczególnie dalekobieżnych.

 Szczególne utrudnienia czekają na podróżnych udających się do Wrocławia, czy Szklarskiej Poręby. W związku z robotami torowymi zaplanowanymi przez zarządcę infrastruktury na odcinku Ostrów Wlkp. - Grabowno Wielkie w okresie 1 -22 września podróżni korzystający z pociągów regio „Calisia” i „Widawa” na odcinku będą musieli skorzystać z Autobusowej Komunikacji Zastępczej. Natomiast osoby wybierające pociągi spółki PKP IC unikną konieczności przesiadki, w zamian jednak składy pojadą drogą okrężną przez Krotoszyn, co wymusi bardzo istotne zmiany w rozkładzie.

- Pociąg TLK „Śnieżka” relacji Warszawa – Szklarska Poręba w dniach 1-22 września ze stacji Zduńska Wola odjedzie już o godzinie 8. 17, ze stacji Sieradz o godzinie 8.36

- Pociąg TLK „Wrocławianin” - w dniach 1-22 września ze stacji Zduńska Wola o godzinie 12.07, ze stacji Sieradz o godzinie 12.21

Dzielenie na Lublinku, wieczorem autobusem.

Innowacyjne rozwiązanie od września wprowadza spółka Łódzka Kolej Aglomeracyjna dla pociągu odjeżdżające do Łodzi o godzinie 5:45 . Składem tym możliwy będzie dojazd zarówno do dworca Kaliskiego, jak również do stacji Łódź Widzew. Nie będzie to jednak rozwiązanie stosowane dotychczas, kiedy to pociąg po zmianie kierunku jazdy na dworcu Łódź Kaliska jechał dalej do stacji na Widzewie. Przewoźnik zastosuje nowe rozwiązanie w formie pociągu wielogrupowego. Skład będzie dzielony na stacji Lublinek, skąd jedna część uda się bez postoju do dworca Łódź Kaliska, natomiast druga grupa pojedzie do stacji Łódź Widzew przez przystani i stacje: Łódź Pabianicka, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa.

Samorządowy przewoźnik wprowadza też do rozkładu bardzo istotną zmianę dotyczącą wieczornego połączenia na trasie Sieradz (22.02) – Zduńska Wola (22.18) – Łódź Kaliska. Od 1 września połączenie realizowane będzie komunikacją autobusową. Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce z pierwszym porannym połączeniem relacji Łódź Kaliska (4.37) – Zduńska Wola (5.24) – Sieradz (5.41).

Remonty, remonty, remonty...
To jednak nie koniec istotnych zmian w komunikacji kolejowej w naszym regionie. W związku z doraźnymi remontami prowadzonymi na dworcu Łódź Kaliska, nastąpią spore utrudnienia dla pasażerów udających się do Łodzi. Przez okres półtora miesiąca, od 1 września do 17 października wszystkie pociągi TLK jadące do Warszawy pojadą z pominięciem stacji Łódź Kaliska. Z kolei wybrane pociągi Kolei Aglomeracyjnej w dniach od 5 do 12 września pojadą do dworca Łódź Widzew, z pominięciem dworca łódź Kaliska.

Także doraźne remonty torowe będą powodem wprowadzenia od 28 września do 16 października autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Zduńska Wola – Sieradz dla części pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

ŁKA do Karsznic

W ostatniej chwili Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała, iż od 1 września uruchomi 4 pary połączeń w relacji Zduńska Wola - Zduńska Wola Południowa. Więcej na ten temat w Naszym artykule: http://zwk.org.pl/index.php/78-zdunska-wola/93-lka-do-karsznic


Szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy dostępne są na naszej stronie w zakładce rozkład jazdy, a także na stronach internetowych oraz pod numerami infolinii przewoźników.

Rozkład Jazdy ze stacji Zduńska Wola Karsznice (kliknij)

Rozkład Jazdy ze stacji Zduńska Wola Południowa (kliknij)

Rozkład Jazdy ze stacji Zduńska Wola (kliknij)

Tabela A620 Sieradz - Łódź Kaliska (kliknij)

 

Komentarze   

0 #2 Cargo 2015-08-25 20:12
Wczoraj podobno zapadła decyzja
Cytować
+1 #1 Cargo 2015-08-25 20:11
O słabe info macie od 1 września będzie też wjeżdżać ŁKA do Karsznic Południowych jak na razie 4 pociągi 8) Mam nadzieje że ta informacja się potwierdzi a ŁKA będzie też jeździć do Skierniewic od 19 września
Cytować

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u