Od niedzieli 30 sierpnia wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Od dnia 30 sierpnia 2020 r. do 7 listopada 2020 r. będzie obowiązywać kolejna w rocznym rozkładzie jazdy 2019/20 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej mieszkańcy regionu muszą uzbroić się w cierpliwość. Pabianice zyskają postój pociągu IC Barbakan relacji Kraków – Szczecin, przez Zduńską Wolę ponownie powróci piątkowo-niedzielny pociąg TLK Krasiński, za pociąg IC Orzeszkowa w kierunku Warszawy.

 Duży wpływ na rozkład na linii sieradzkiej będzie miała postępująca modernizacja. Obecnie prace koncentrują się na stacji Pabianice oraz na odcinkach Retkinia - Lublinek oraz Pabianice - Dobroń.

PKP Intercity

Oferta narodowego przewoźnika przez Nasz region zostanie przywrócona do poziomu sprzed zawieszeń związanych z pandemią koronawirusa. Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 6 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia. Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Wawel z Zielonej Góry do Krakowa, a także pociągu IC Włókniarz z Łodzi do Szczecina. 

Na stacji Pabianice zostanie wprowadzony postój handlowy dla pociągu IC Barbakan relacji Kraków Główny - Szczecin Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, Poznań Główny.

Z powodu remontu linii 14 pociąg IC Orzeszkowa w kierunku Warszawy, pojedzie trasą objazdową przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski. IC Orzeszkowa w kierunku Wrocławia (relacji Białystok – Jelenia Góra/ Szklarska Poręba) pojedzie bez zmian przez Zduńską Wolę. W ramach rekompensaty za Orzeszkową w kierunku Warszawy, PKP Intercity zdecydowało się uruchomić pociąg TLK Krasiński relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia w piątki, niedzielę.

Podróże z rezerwacją miejsc

Od 1 czerwca możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też PKP Intercity wprowadziło od 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Bilety jednorazowe są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Z kolei od osób podróżujących z biletem okresowym także wymagane jest posiadanie rezerwacji miejsca na konkretne połączenie. Rezerwacja miejsca do biletów okresowych kosztuje złotówkę można ją nabyć w kasach biletowych, a także poprzez stronę internetową intercity.pl. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Kontynuacja prac modernizacyjnych na linii sieradzkiej powoduje utrzymanie zastępczej komunikacji autobusowej za poszczególne pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Łask – Łódź Kaliska. Pomimo tych utrudnień  w całej relacji do i z Sieradza pojedzie 11 pociągów ŁKA.  Od 14 czerwca na linii sieradzkiej pasażerowie będą mieli do dyspozycji 23 połączenia

Nowością Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będzie wydłużenie 10 połączeń do stacji Łódź Widzew, z czego 8 pojedzie od stacji Łódź Chojny przez stację Łódź Olechów, 2 natomiast przez Łódź Dąbrowę. Jedno poranne połączenie zostanie wydłużone do stacji Łódź Fabryczna przez Łódź Chojny, Łódź Olechów, Łódź Widzew.

Polregio

Liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/ Poznań/ Wrocław zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy.  Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK na części trasy dla dwóch pociągów relacji Jelcz Laskowice - Łódź Kaliska - Wrocław Gł. wprowadzona będzie Komunikacja Zastępcza:

Dla pociągu 16533 relacji Łódź Kaliska – Wrocław Główny: 

zastępcza komunikacja autobusowa z Łodzi Kaliskiej do Łasku,

Dla pociągu 61522 relacji Jelcz Laskowice – Łódź Kaliska (w sobotę i niedzielę z Wrocławia)

zastępcza komunikacja autobusowa z Łasku do Łodzi Kaliskiej

Rozkłady Jazdy:

Zduńska Wola

Zduńska Wola Karsznice

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u